SIMONE TEMPESTINI A CÂȘTIGAT RALIUL SIBIULUI

Echipajul format din Simone Tempestini şi Sergiu Itu, la bordul unei Skoda Fabia RS Rally 2, a fost cel mai rapid la finalul celor zece probe speciale ale raliului.

Pe locul secund s-a clasat echipajul Raul Badiu/Rareş Fetean pe o Skoda Fabia Rally 2 Evo, echipaj ce ocupa prima poziţie la finalul primei zile de concurs.

Podiumul a fost completat de perechea formată din Bogdan Cuzma şi Florin Dorca pe o Skoda RS Rally2.

Campionul national en-titre, Simone Tempestini a câştigat toate cele patru probe speciale de duminică.

Echipajul braşovean format din Andrei Gîrtofan şi Doru Vraja a fost nevoit să abandoneze din cauza unor problem tehnice.

Cu acest succes, Tempestini şi-a consolidat poziţia de lider al clasamentului general al piloţilor.

Următoarea etapă a Campionatului Naţional de Raliuri va fi Raliul Moldovei, pe 3-4 august.

Sursa: Newsinn