ROMÂNIA A PIERDUT ÎN FAȚA SUA ÎN AL DOILEA MECI DE LA TURNEUL MASCULIN DE POLO DE LA PARIS 2024

Reprezentativa naţională masculină de polo pe apă a pierdut marţi şi a doua partidă din grupe, la Jocurile Olimpice de la Paris 2024. Tricolorii au fost învinşi în meciul disputat la Aquatics Centre de naţionala Statelor Unite, cu scorul de 14-8.

Românii au început bine meciul şi au condus în trei rânduri cu un gol, fiind egalaţi de fiecare dată, până la finalul primului sfert.

Sfertul secund l-au început foarte slab, primind trei goluri consecutive în câteva minute, fără să puncteze deloc.

După ce au pierdut cu 3-1 şi sfertul 3, românii au făcut un ultim act mai bun, americanii jucând cu mare parte din garnitura secundă. În aceste condiţii, sfertul 4 s-a încheiat cu scorul de 4-4, conform Mediafax.ro.

Pentru România au marcat Andrei Neamţu 1, Matei Luţescu 1, Silvian Colodrovschi 3 şi Vlad Georgescu 3.

În etapa următoare, România, aflată pe ultimul loc în grupă, va întâlni joi reprezentativa Croaţiei.

Sursa: Newsinn