George Simion a acuzat „35 de ani de trădare” și a BOICOTAT ședința de învestitură a lui Veștea. Deputații AUR au părăsit sala în masă!

Momente de tensiune maximă în plenul reunit al Parlamentului, chiar înaintea votului crucial de învestitură pentru noul Guvern. Președintele AUR, George Simion, a lansat un atac devastator de la tribuna centrală la adresa întregii clase politice care a condus țara în ultimele trei decenii. Într-o atmosferă extrem de încărcată, liderul opoziției a acuzat partidele tradiționale de subminarea democrației și a anunțat un boicot total, părăsind sala de ședințe alături de toți parlamentarii săi.

ARTICOLE RECOMANDATE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri